Červenec 2018

2. Novinky - Den otevřených dveří

31. července 2018 v 18:29 Novinky

Zdravím!

V první řadě bych moc ráda poděkovala všem hráčům kteří se na hře registrovali, nebo to plánují. Hra je zatím v úplných začátcích a teprve sbírá postavy pro plnohodnotnou hru, a každý nový hráč tedy pro mě moc znamená.

K aktuální novince - v anketě která byla na webu umístněna se odhlasovalo založení tzv. Dne otevřených dveří. Tedy dne, kdy místnost bude založena bez přístupového hesla, aby se do ní mohlo podívat více zvědavců, kteří se jinak bojí nebo jen nechtějí ptát na heslo. Rozhodla jsem se, že tento den bude jednou týdně, každý pátek.
Pro ostatní, kteří nechtějí čekat jen na pátky aby se na hru podívali - opravdu se nemusíte bát si o heslo napsat. Jedinné případy kdy bych někomu heslo nedala jsou, že by šlo o někoho kdo je dlouhodobě v herní a celkově chatujme komunitě extrémně konfliktní (opravdu extrémní případy narušování místnosti), nebo jde jasně o trolla.

Ještě jednou tedy děkuji, a přeji hezký zbytek dne,
Elodie

Josephine - Meadow Ivy

29. července 2018 v 15:45 Postavy
Nick: Josephine
Jméno: Meadow Ivy
Věk: 25 let
Profese: Profesorka Bylinkářství
Hůlka: 13 palců, jasanové dřevo, blána dračího srdce

O postavě: Meadow, jednoduše Mea, se narodila do čarodějnické rodiny. Rodina Ivy má dlouhou historii, jelikož tam, kde se Mea narodila, byli už dlouhá léta uznávanými kouzelníky. Jelikož jméno Ivy znamená také Břečťan, prapradědeček Meadow dokonce nechal udělat rodinný erb, s břečťanem, a ten můžete vidět i jako malou napodobeninu na náhrdelníku, který Meadow nikdy nesundává. Rodina Ivy a tedy i Meadow však nepochází z Anglie, ale z jižní Itálie. Mea je tedy napůl Italka - její otec byl první v rodině, kdo studoval kouzelnickou školu v Bradavicích, kde potkal angličanku Lenu, která je matka Meadow.
Mea také studovala v Bradavicích, a jako otec i matka byla z Havraspáru. Už odmalička ji jako kouzlem šlo bylinkářství - její babička říkala, že péče o rostliny byla v rodině tak rozšířená, už jen kvůli spojitosti s jejím jménem. Mea se vyznala v rostlinách od plevelu, po léčivé rostliny až k těm smrtícím. Bavilo ji pěstovat a starat se o byliny všeho druhu, a tak po vystudování Bradavic odjela na několik let cestovat po světě, kde poznávala rostliny a byliny, o kterých se zatím vždy jen dočetla v knihách. Když se vrátila, na rok se odstěhovala do Itálie, kde žila se svým starším bratrem jménem Matteo, ten byl výborný letec, avšak po vystudování Bradavic nechal famfrpálu a spíše se chtěl usadit.
Meadow byla ráda, že je doma v Itálii, ale po nějaké době se začala nudit. Přišlo ji, že se dále nerozvíjí. A tak si podala přihlášku zpátky do Bradavic, ale tentokrát jako profesorka Bylinkářství.

Ohledně povahy - Meadow je mladá žena s velkým srdcem. Je velmi přátelská a otevřená všem novým možnostem, ráda se zapojuje do konverzací, ale nerada je středem pozornosti. Je nápomocná a obětavá, možná trochu tvrdohlavá, ale to jí nenamluvíte. Je veselá a usměvavá, avšak když má špatný den, umí být zamlklá, nepříjemná až přísná.
Má siamskou kočku Lunu, kterou má už od kotěte. Našla ji doma v Itálii, když ji na balkóně okusovala orchidej.


Ayala - Autumn Maynard

21. července 2018 v 14:18 Postavy

Nick: Ayala
Jméno: Autumn Maynard
Věk: 26
Profese: Knihovnice
Hůlka: Dřevo z cesmíny, 11 ½ ", blána z dračího srdce

O postavě: Psal se rok 1956 - sychravý podzim za okny a slunce již několik dní nevstoupilo na nebesa. Hustá mlha, díky níž nebylo vidět na krok, se táhla od města k městu, lesy ještě stále měly obalené stromy barevným listím, které díky větru pomalu padalo na zem a vytvářelo nádhernou scenárii nejrůznějších barev od světle zelené přes nažloutlou, oranžovou až do hnědé. Podvečer propukla silná bouře, služebná spěchala, aby pozavírala všechna okna v domě, zapalovala svícny, jelikož se setmělo natolik, že neviděla na krok. Uslyšela křik, její paní volá, že už to déle nevydrží. Její pán to zřejmě nestihne, chtěly obě na něj počkat, ale křik a bolest byla nesnesitelná, a tak služebná připravila teplou vodu, osušky a zavřela dveře do velké prostorné ložnice. Za velkými okny lítaly blesky a hromy a v jednu chvíli se jedno z oken otevřelo a v tom zazněl neuvěřitelně dunivý, hlasitý hrom jakoby se celý dům v něm otřásl a v tom byl slyšet pláč novorozeněte - narodila se holčička se všemi deseti prstíky na nohou i na ručičkách. Služebná zavřela rychle okno a přiběhla zpět ke své paní, kdy ji novorozeně vzala, aby jej opláchla, osušila a zabalila do mnohých osušek, které přinesla a podala ji zpět do náruče matky, která nemusela dlouze přemýšlet nad jménem - Autumn.

Autumn se narodila do smíšené rodiny, její matka byla mudlovská žena - Arianna Crosby, která se živila jako obchodnice s bylinkami, jelikož její rodina tím žila celé dlouhé roky a ona si otevřela obchůdek, kam se čistou náhodou jednoho dne objevil muž jejího života - Warren Maynard. Stačilo, aby spolu promluvili několik pár minut a pokud nevěříte lásku na první pohled, možná, kdybyste znali tuto dvojici, změníte názor. Warren pocházel ovšem z čistokrevného rodu, který nechtěl akceptovat, že by do domu přijeli ženu mudlovského původu, a proto Warrena vydědili. Odstěhovali se do Anglie, kde se Warren vypracoval až na Ministerstvo kouzel, kde je obdivuhodným zaměstnancem, který pracoval a stále pracuje v odboru Mezinárodní kouzelnické spolupráce. Arianna se věnovala převážně výchově své dcery, která zdědila kouzelnické vlohy po svém otci a jeho rodině, proto nebylo divu, že dostala svůj dopis, kde ji přijali na Školu čar a kouzel v Bradavicích a dostala se do koleje Havraspáru, což bylo díky její inteligenci a chytrosti, kterou podědila po obou rodičích. Školu prošla s lehkostí, byla zahleděná do knih a stala se z ní velmi inteligentní mladá žena, která věděla, že na škole chce zůstat, aby se mohla věnovat svému talentu v kouzlení a nejvíce ji pochopitelně očarovala knihovna, kde se po několika peripetiích dokonce uvolnilo i místo a pro ni to byl jeden z největších impulsů, že by tam chtěla zůstat, jelikož knihovnu zná nejlépe ze všech místnosti na hradě, požádala o tento post, který ji byl s radostí předán, protože se osvědčila se svými znalostmi. Po několika letech se dokonce stala zodpovědnou i za knihovnu s omezeným přístupem, kterou ji dal na starost samotný profesor Brumbál, když viděl její zodpovědný a loajální přístup.

Věnuje se dál četbě, jelikož její duše prahne po knihách a ve většině případu ji na chodbách potkáte právě s knihou v ruce, dále se věnuje hře na klavír a flétnu. Ve volném čase ráda maluje či kreslí, pomáhá žákům při soustředění se a je to skvělá "vrba". Stále miluje kouzlení, akorát se trochu bojí létání na koštěti, většinou tedy zrovna tohle nepatřilo k jejímu nejmilejšímu předmětu na škole, ale zvládla ho i přes svůj strach, a proto je na sebe hrdá, avšak pokud někdo z jejích blízkých má vřelý vztah k famfrpálu a dokonce jej i hraje, bojí se o něj a občas není schopna se podívat ani na jeden jediný zápas.

Povahou je Autumn naprostý snílek, opravdu, čistější duši snad už ani nejde mít. Je přátelská, vřelá a neskonale milá. Ve většině případů má dobrou náladu, rozdává úsměvy a snaží se, aby vládl na světě jen mír, ano, také se ji dotkla válka Vy-víte-s-kým, ale ona se nevzdala nikdy naděje, že na světě bude vládnout dobro. Je možná trochu idealistická, nebo opravdu až příliš zasněná, ale zároveň se nebojí mít ostrý jazýček, pokud je to zapotřebí, avšak nerada vytahuje své ostré drápky, protože věří tomu, že všechno se dá zvládnout s lehkostí, pokorou a klidem. Je to romantická duše, něžná jako lístek růže vznášející se v lehkém vánku a zároveň je v ní něco tajemného. Kousek od každého, jen záleží na tom, jak k ní přistupujete vy samotní.


FAQ - nejčastější dotazy

21. července 2018 v 10:20
►1◄ Kde a kdy se hra odehrává?
Hra se odehrává v reálném čase, v roce 1982 (tzn. je-li v reálu červenec, i ve hře je červenec - jen je posunutý rok), v prostředí kouzelnické Anglie. Odehrává se tedy před dějem knížek. Hra není limitovaná na Bradavice.

►2◄ Je hra soukromá?
Ne, hra rozhodně není soukromá. Vítáme každého nového hráče!

►3◄ Můžu si napsat registraci za *jakékoliv magické nebo obyčejné zvíře*
Ne, zvířata nemůžou být hlavní registrovanou postavou - můžete za ně hrát pouze pokud to jsou mazlíčci vašich postav, nebo NPC.

►4◄ Kolik postav si můžu zaregistrovat?
Můžete si zaregistrovat libovolný počet postav, pokud jste si jistí, že za všechny stihnete hrát. Také je vhodné si nezaregistrovat více než dvě postavy na posty, které jsou omezeny počtem - ať jeden hráč nehraje za polovinu učitelského sboru, a nevezme tak možnost za profesora hrát všem ostatním hráčům.

►5◄ Můžu hrát za mudlu?
Ano, ale! musí se pohybovat v kouzelnickém světě. Hra se odehrává v prostředí kouzelnické Anglie, a postava mudly který o kouzlech nemá ani tušení a nijak s nimi nepřijde do styku by nedávala smysl.

►6◄ Můžu naplánovat vlastní event?
Ano - je potřeba se dohodnout se správcem jestli děj eventu dává smysl nebo se nekříží s něčím jiným ve hře, ale můžete si naplánovat a zorganizovat vlastní event, s možností nechat si k němu na web uveřejnit článek s upozorněním na jeho konání apod.

►7◄ Je možné si napsat registraci za postavu z knihy, ale upravit ji tak aby mi vyhovovala?
Ne. Ve hře se snažíme o co nejvěrnější napodobení atmosféry světa čar a kouzel - rozhodně si každý hráč může napsat registraci za postavu z knížky, ale musí ji hrát věrně jejímu charakteru. Není problém si napsat svou vlastní originální postavu, která je ale tou původní kterou jste chtěli upravit inspirovaná. Chcete hrát postavu Severuse Snapea, ale chcete na ní změnit některý důležitý povahový rys, nebo bod v minulosti? Napiště si vlastní originální charakter který je mu podobný a podobně vypadá, ale se změnami které u něj chcete a s jiným jménem.


Zatím ve výstavbě - pokud máte nějaké otázky, napište je správci nebo zde do komentářů!

AlfonsDeCour - Alfons DeCour

19. července 2018 v 18:41 Postavy

Nick: AlfonsDeCour
Jméno: Alfons DeCour
Věk: 30 let
Profese: profesor opčm
Hůlka: mahagonové dřevo, jádro žíně z testrála, 11 palců

O postavě: Alfons se narodil do čistokrevné francouzské kouzelnické rodiny, avšak jako velmi malý se společně s rodiči přestěhoval do Londýna. Jeho otec Emmanuel pracoval na vysokém postu na ministerstvu kouzel a matka byla lékouzelnice. Bohužel oba dva nepřežili válku. V jedenáctiletech se dostal na kouzelnickou školu, kde byl zařazen do zmijozelu. Byl výborným žákem, oblíbeným jak mezi profesory, tak studenty. Stal se dokonce prefektem koleje. Po dodělání Bradavic nastoupil na bystrozorskou akademii, kterou dokočil s vynikajícími výsledky. Brzy na to začal i jako bystrozor pracovat. Prožil tedy celou kouzelnickou válku v boji. Po poražení Voldemorta rezignoval na místo bystrozora, neboť nechtěl již nkdy více zřít hrůzy, které viděl na bojištích. Proto zažádal o místo profesora.

Elodie - Thomas Pendragon

14. července 2018 v 21:06 Postavy

Nick: Elodie
Jméno: Thomas Pendragon
Věk: 34
Profese: Herec
Hůlka: 12", borovicové dřevo, blána z dračího srdce

O postavě: Thomas Pendragon - dědic bohatého čistorkevného rodu, celebrita a hvězda kouzelnického divadla která se hned několikrát objevila na titulní straně Týdeníku čarodějek. Starší bratr Evelyn Pendragonové, profesorky na Bradavické škole čar a kouzel, a všehovšudy obdivovaný, sympatický a okouzlující muž.
Který si v soukromém životě určil podle všeho jeden hlavní cíl, a to aby se z něj zbytek rodiny Pendragonových zbláznil.
Thomas je povahou otevřený, příjemný a opravdu sympatický člověk, i když zároveň tak jak je pro jeho kolej Zmijozel typické i vynalézavý, úlisný a cílevědomý. Má ale své hranice za které by nešel, které se dají poměrně snadno určit tím zda by věc kterou se chystá provést mohla zapříčinit jeho vydědění, nebo ztrátu sympatií jeho milovaných fanoušků. Necítí zrovna lásku ke svým staromódním rodičům kteří se přiklání k ideologii Vy-víte-koho a kteří se mu snažili celý život nalinkovat a udělat si z něj svou loutku a perfektního dědice, který je poslechne na slovo - a nejspíš proto se místo budoucího obchodníka se vším cenným stal raději hercem, i přes jejich obrovské protesty. Co ale můžou dělat. Jiného mužského dědice nemají~

1. Novinky - Založení hry

14. července 2018 v 20:45 Novinky

Vítejte na webu místnosti Lumos!

Moc ráda vás na stránkách a snad brzy i na místnosti vítám! Jak už podle názvu není překvapením, jde o RP hru na téma knižního světa Harryho Pottera - nejen z prostředí Bradavické školy, ale z celé kouzelnické Anglie.

Další věc které jste si mohli všimnout je to, že místnost je pod heslem - můžete ho samozřejmě získat odesláním registrace (nebo žádosti u správce místnosti).

Do začátku je místnost i "propagována" na několika webech sloužících jako seznamy textových RPG her - odkazy na ně budou brzy umístněny v článku "Propagace hry" umístněném vlevo v menu. (update.: 19.7.2018 - Reklama uveřejněna na Textové On-Line RPG - http://www.roleplay.4fan.cz/ )

Hra je v úplných začátcích - prosím vás tedy o to, abyste mě upozornili kdybyste si všimli jakýchkoliv nesrovnalostí, nedostatků, nebo čehokoliv co by podle vás webu nebo hře pomohlo, a budu se snažit to co nejrychleji napravit!


Děkuji za návštěvu webu, Elodie

Elodie - Evelyn Pendragon

14. července 2018 v 17:11 Postavy

Nick: Elodie
Jméno: Evelyn Pendragon
Věk: 24
Profese: Profesorka Dějin čar a kouzel
Hůlka: 12", cypřišové dřevo, blána z dračího srdce

O postavě: Evelyn Pendragonová je jednou z nejmladších členek profesorského sboru. Vyučuje dějiny čar a kouzel které pro ní byly vždy velkou vášní - ze začátku především díky její čistokrevné kouzelnické rodině, která byla na historii svou a svého druhu náležitě hrdá, a své bohatství do dnešní doby rozšiřuje obchodem s historickými kouzelnými předměty a uměním. Sama chtěla v obchodu rodičů pokračovat a převzít ho po nich, ovšem ani po studiu dějin a umění navazujícím na její studium v Bradavicích jí odmítli něco takového povolit. Dědicem majetku a tedy i podnikání svých rodičů má být její starší bratr Thomas, kterého by ale nic nemohlo zajímat méně, a živí se jako dnes extrémně slavný herec v Londýnském kouzelnickém divadle.
Sama se ale odmítla vdát a nechat své vzdělání k ničemu, a poté co si udělala několikaměsíční dovolenou v podobě cesty kolem světa se vrátila do Anglie, a ucházela se o místo profesorky dějin v Bradavicích. V té době už byla válka s Vy-víte-kým v plném proudu a rozhodně se nevyhla jí ani její rodině. Rodiče se k Pánovi Zla nepřidali, ovšem rozhodně to neznamenalo že ho nepodporovali, a po jeho zmizení se nevyhnulo vyšetřování bystrozory ani jim.
Je povahou nekonfliktní, společenská a bystrá, ale také pořádně tvrdohlavá a v některých věcech i dost naivní a idealizující svět. V době kdy chodila na školu hrála v posledním ročníku za Zmijozelský famfrpálový tým střelkyni (k nevoli svých rodičů ale s podporou bratra který jí dokonce zakoupil koště) a dodnes je kromě "nudné" historie a zábavných faktů o umění 16tého století i velkou fanynkou famfrpálu.Propagace hry

13. července 2018 v 19:42
Pokud byste rádi propagovali naši hru na vašich stránkách, nebo vytvořit vzájemné spřátelní her, zde jsou ikonky které pro to můžete použít!
V případě spřátelení bude vaše ikonka umístněna přímo do menu.

Pokud chcete místnosti pomoci jako hráč, prosím, napište pod tyto články kde je místnost propagována komentář - samozřejmě podle svých vlastních zkušeností s hrou. Děkujeme!

Reklama na naši místnost je již umístněna na stránkách:


250x122 px


875x304 px