Aki-kun - Rita Holoubková

29. července 2018 v 16:30 |  Postavy

Nick: Aki-kun
Jméno: Rita Holoubková
Věk: 33 let
Profese: Redaktorka Denního věštce, spisovatelka
Hůlka: Třešeň, 9", vlas víly

O postavě: Rita se narodila do čistokrevné rodiny v Londýně. Její rodina nikdy nebyla jedna z významnějších, nebo kdovíjak uznávaných, ale rozhodně nelze popřít, že pro ministerstvo byla rodina vždy víc, než zvučným elementem. Napříč tomu, že oba rodiče byli vymahači kouzelnického práva, Rita odmala milovala čtení knih a ačkoli jim sotva rozuměla, nemohla si odpustit ani novinové články a bulvár. Můžeme říct, že už před dovršením puberty měla jasno v tom, co některým dochází až po vystudování - jednou bude žurnalistka.
Nebylo překvapením, že po přijetí do Bradavic byla zařazena do zmijozelské koleje. Stejně tak nebude překvapením, že mezi své vrstevníky dokonale zapadla a už ve školních lavicích byla zdrojem všech pomluv, které se po škole i jen šustly. Žádná informace jí nikdy neutekla - pokud jste něco potřebovali vědět, šli jste za ní. Chtěli jste někomu zničit pověst? Rita tu byla pro vás. Ve svých školních letech byla oblíbena i nenáviděna nejen studenty, ale i profesory, no tak či onak svými výsledky vynikala do míry, kdy se stala v pátém ročníku prefektem své koleje.
Po vystudování s vynikajícími výsledky začala tam, kde si vždy přála být. Stala se redaktorkou Denního věštce a na této pozici setrvává dodnes. Krátce po uzavření školních let se také naučila zvěromagii a dlouhým tréninkem se jí podařilo získat formu malého zeleného brouka. Právě tato forma jí pomohla k sepsání článků a knih, které z ní udělaly ikonu kouzelnického bulváru.
A nyní? Po válce existují desítky nových článků na sepsání a Dennímu věštci došlo, že nejvíce jich čeká za branami Bradavického hradu. Po svolení ředitele školy Věštec věděl, že právě Rita je jediná, které neunikne žádný detail.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama