Ayala - Autumn Maynard

21. července 2018 v 14:18 |  Postavy

Nick: Ayala
Jméno: Autumn Maynard
Věk: 26
Profese: Knihovnice
Hůlka: Dřevo z cesmíny, 11 ½ ", blána z dračího srdce

O postavě: Psal se rok 1956 - sychravý podzim za okny a slunce již několik dní nevstoupilo na nebesa. Hustá mlha, díky níž nebylo vidět na krok, se táhla od města k městu, lesy ještě stále měly obalené stromy barevným listím, které díky větru pomalu padalo na zem a vytvářelo nádhernou scenárii nejrůznějších barev od světle zelené přes nažloutlou, oranžovou až do hnědé. Podvečer propukla silná bouře, služebná spěchala, aby pozavírala všechna okna v domě, zapalovala svícny, jelikož se setmělo natolik, že neviděla na krok. Uslyšela křik, její paní volá, že už to déle nevydrží. Její pán to zřejmě nestihne, chtěly obě na něj počkat, ale křik a bolest byla nesnesitelná, a tak služebná připravila teplou vodu, osušky a zavřela dveře do velké prostorné ložnice. Za velkými okny lítaly blesky a hromy a v jednu chvíli se jedno z oken otevřelo a v tom zazněl neuvěřitelně dunivý, hlasitý hrom jakoby se celý dům v něm otřásl a v tom byl slyšet pláč novorozeněte - narodila se holčička se všemi deseti prstíky na nohou i na ručičkách. Služebná zavřela rychle okno a přiběhla zpět ke své paní, kdy ji novorozeně vzala, aby jej opláchla, osušila a zabalila do mnohých osušek, které přinesla a podala ji zpět do náruče matky, která nemusela dlouze přemýšlet nad jménem - Autumn.

Autumn se narodila do smíšené rodiny, její matka byla mudlovská žena - Arianna Crosby, která se živila jako obchodnice s bylinkami, jelikož její rodina tím žila celé dlouhé roky a ona si otevřela obchůdek, kam se čistou náhodou jednoho dne objevil muž jejího života - Warren Maynard. Stačilo, aby spolu promluvili několik pár minut a pokud nevěříte lásku na první pohled, možná, kdybyste znali tuto dvojici, změníte názor. Warren pocházel ovšem z čistokrevného rodu, který nechtěl akceptovat, že by do domu přijeli ženu mudlovského původu, a proto Warrena vydědili. Odstěhovali se do Anglie, kde se Warren vypracoval až na Ministerstvo kouzel, kde je obdivuhodným zaměstnancem, který pracoval a stále pracuje v odboru Mezinárodní kouzelnické spolupráce. Arianna se věnovala převážně výchově své dcery, která zdědila kouzelnické vlohy po svém otci a jeho rodině, proto nebylo divu, že dostala svůj dopis, kde ji přijali na Školu čar a kouzel v Bradavicích a dostala se do koleje Havraspáru, což bylo díky její inteligenci a chytrosti, kterou podědila po obou rodičích. Školu prošla s lehkostí, byla zahleděná do knih a stala se z ní velmi inteligentní mladá žena, která věděla, že na škole chce zůstat, aby se mohla věnovat svému talentu v kouzlení a nejvíce ji pochopitelně očarovala knihovna, kde se po několika peripetiích dokonce uvolnilo i místo a pro ni to byl jeden z největších impulsů, že by tam chtěla zůstat, jelikož knihovnu zná nejlépe ze všech místnosti na hradě, požádala o tento post, který ji byl s radostí předán, protože se osvědčila se svými znalostmi. Po několika letech se dokonce stala zodpovědnou i za knihovnu s omezeným přístupem, kterou ji dal na starost samotný profesor Brumbál, když viděl její zodpovědný a loajální přístup.

Věnuje se dál četbě, jelikož její duše prahne po knihách a ve většině případu ji na chodbách potkáte právě s knihou v ruce, dále se věnuje hře na klavír a flétnu. Ve volném čase ráda maluje či kreslí, pomáhá žákům při soustředění se a je to skvělá "vrba". Stále miluje kouzlení, akorát se trochu bojí létání na koštěti, většinou tedy zrovna tohle nepatřilo k jejímu nejmilejšímu předmětu na škole, ale zvládla ho i přes svůj strach, a proto je na sebe hrdá, avšak pokud někdo z jejích blízkých má vřelý vztah k famfrpálu a dokonce jej i hraje, bojí se o něj a občas není schopna se podívat ani na jeden jediný zápas.

Povahou je Autumn naprostý snílek, opravdu, čistější duši snad už ani nejde mít. Je přátelská, vřelá a neskonale milá. Ve většině případů má dobrou náladu, rozdává úsměvy a snaží se, aby vládl na světě jen mír, ano, také se ji dotkla válka Vy-víte-s-kým, ale ona se nevzdala nikdy naděje, že na světě bude vládnout dobro. Je možná trochu idealistická, nebo opravdu až příliš zasněná, ale zároveň se nebojí mít ostrý jazýček, pokud je to zapotřebí, avšak nerada vytahuje své ostré drápky, protože věří tomu, že všechno se dá zvládnout s lehkostí, pokorou a klidem. Je to romantická duše, něžná jako lístek růže vznášející se v lehkém vánku a zároveň je v ní něco tajemného. Kousek od každého, jen záleží na tom, jak k ní přistupujete vy samotní.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama