Jak začít hrát

12. července 2018 v 21:34
Vítejte na webu herní místnosti Lumos! Pokud jste pravidelnými hráči na serveru chatujme, tento článek vám pravděpodobně neřekne nic moc nového - pokud jste se ovšem ke hře dostali jako noví hráči úplnou náhodou, nebo díky reklamám na jiných webových stránkách, jste tu správně!
V tomto článku vás seznámíme s tím jak se přidat do naší hry a se vším, co by vás mohlo zajímat.


▷Kde se hraje?

Hraje se na chatovací místnosti na serveru Chatujme - k tomu abyste se k naší hře připojili vám stačí registrace postavy (viz. níže, a článek Registrace), a účet na tomto serveru. K registraci účtu na chatujme vám stačí vaše emailová adresa, je velmi snadná, a získáte s účtem přístup i do zbytku textových RP her na této stránce. Přímo na místnost se pak dostanete ze stránky Chatujme, nebo odkazem vlevo v menu.

▷Jak se hraje?

Pokud jste úplnými nováčky v hraní RP her, se základy hry vám pomůže náš článek Co je to RPG. Naše hra se odehrává v prostředí světa Harryho Pottera, jen pár měsíců po poražení Vy-víte-koho (1982) - a to v reálném čase. Děj hry se bude soustředit především na Bradavice (kvůli plynulosti hry je oproti canonu změna, že v období prázdnin zde studenti i profesoři mohou zůstávat a pořádat doučovací hodiny), ale není na ně omezen. Můžete si ted vytvářet postavy profesorů a studentů, ale čarodějů kteří už dávno do školy nechodí a ani v ní nepracují.

▷Za koho se hraje?

Můžete si tedy vytvářet postavy studentů, zaměstnanců Bradavické školy, ale i ostatních čarodějů. Nabízí se tedy otázka - co původní postavy. Můžete hrát i za ně? Můžete hrát postavy s nimi příbuzné, co se ale v knížkách neobjevily? Můžete si vytvořit postavu na místo které už zabírá nějaká v existující v knize? Ano, ano a ano. Ale!
Původní postavy z příběhu můžete hrát pouze za předpokladu že jste si jistí že je dovedete hrát věrně předloze, nebo jen s minimálními změnami. Příbuzenstvo postav znovu můžete vytvářet jen s respektem ke canonu - například, hrát za otcem zbožňovanou dceru Severuse Snapea je k charakteru postavy hloupost. Hrát ale jeho sestru, nebo sestřenici? V rozporu s canonem, ale taková postava se dá vymyslet tak, aby původní děj nijak zvlášť nenarušovala.
Postavy které nahrazují místo některé z původních postav jsou také povoleny - tohle platí především pro profesory na škole. Pozice např. ministra kouzel, ředitelů kolejí, Albuse Brumbála, Hagrida a Arguse Filche by měly zůstat svým canonovým postavám, ale vedoucí většiny ministerských odborů a další posty zaměstnanců školy jsou volné - samozřejmě jako možnost hrát za původní postavy.
V seznamu postav můžete rychle zjistit, jaké pozice jsou již zabrané a jakými charaktery - všechny které v seznamu napsané nejsou jsou tedy volné.

▷Registrace?

Registrace slouží ostatním hráčům pro přehled jaké posty jsou již zaplněné, jaké původní postavy už někdo hraje, a celkově pro přehled. Slouží také správcům hry k tomu, aby si byli jistí že hráči ví jaké prostředí ve hře je a zda jejich postava do něj podle registrace bude sedět. Je to velmi jednoduchý proces - zkopírujete formulář ze článku Registrační formulář do textového editoru nebo do emailu, vyplníte ho informacemi o postavě za kterou chcete hrát, a formulář spolu s fotkou vaší postavy odešlete na uvedený email. Správce si registraci prohlédne, a pokud je v pořádku, uveřejní ji na web. Pokud něco není v pořádku, nic se neděje - správce vám zpětně napíše jaké byly v registrace nesrovnalosti a může být poté schválena.
Obvykle správce odpovídá na registraci do několika hodin - pokud se tedy neozve do 24 hodin po odeslání, zkuste ho zkontaktovat znovu (klidně i na chatujme), zda nedošlo k nějakým technickým potížím.

▷Délka a psaní zpráv do hry?

Délka i styl jakým píšete do hry záleží jen a jen na vaší preferenci. Samozřejmě každému vyhovuje něco jiného, a je jen na vás jestli si najdete spoluhráče se kterými si délkou a stylem postů vyhovujete, nebo se přizpůsobíte situaci.
Hra a psaní "postů" do hry je na chatu odlišné než v diskuzích. Hraje se v reálném čase, post za postem, narozdíl od diskzí kde můžete napsat zprávu do hry, a další třeba i za několik dní. Na chatu můžete přijít, a okamžitě s rychlými reakcemi hrát - nemusíte zpětně přemýšlet co se vlastně ve hře od minulého postu dělo, lépe se emocemi vžijete do situace, a hra je zábavnější a dynamičtější. Nevýhodou je pokud máte na hru opravdu extrémně málo času, a stihnete třeba napsat do hry jen pár postů než zase musíte odejít. V takových případech je možné si poslední zprávy do hry uložit, a poté pokud spoluhráč chce na ně navázat příště - narušuje to ale real-time plynutí času na místnosti, a není tedy na místě tak hrát pravidelně.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama