Listopad 2018

Rest-in-Peace - Derek Valentine

Čtvrtek v 22:52 Postavy

Nick: Rest-in-Peace
Jméno: Derek Valentine
Věk: 30
Profese: Učitel - Péče o kouzelné tvory
Hůlka: Aktuálně vlastní 14 palců dlouhou Dubovou hůlku v jádru s blánou z dračího srdce kterou má z bezpečnostních důvodů vsazenou do své " šťastné " vycházkové hole

O postavě: Narodil se v USA kde je jeho rodina velmi dobře známa kvuli vazbám na ministerstvo matka čarodějnice pracující v oddělení prosazování magického práva a jeho otec rovněž čaroděj pracující na ministerstvu. Před ním měli ještě dvě děti dívku a kluka o deset let starší sourozenci bratr který složil zkoušky a stal se bystrozorem a sestra skončila na odboru mezinárodní kouzelnické spolupráce.Už jako malý projevoval velký zájem o nejrůznější kouzelnická stvoření a jeho ztřeštěná povaha jej dostávala do problému proto byl považován za "černou ovci" rodiny, student to byl dobrý, kázeň měl špatnou jeho nápady většinou končily katastroficky. Přes to všechno školu Ilvermorny ( Stříbranov ) dokončil dokonce s vyznamenáním za prospěch ale bohužel s několikrát prodlužovaným podmínečným vyloučením. Později přijal místo na ministerstvu kouzel na Odboru pro dohled nad kouzelnými tvory toto místo mu ale přišlo nudné a byl to spíš pokus o neuspěšné začlenění. Fakt že je jeho rodina naprosto nesnesitelná a podnebí v americe rovněž byla asi první záminka k tomu aby při práci hodně cestoval, podnikl i cestu kolem světa při které napsal několik knižních povídek které později vydal,jednalo se o cestopisy popisující zdánlivě absurdní situace do kterých se měl dostat, a tvory se kterými se střetnul.Na ministerstvu jej prohlásily za pomatence a blázna když přišel s několika návrhy jak zlepšit vztahy mezi kouzelníky a kouzelnými tvory, ve válce moc ministerstvu k užitku nebyl co víc než o nějaké kouzelníky se staral o dopad válek na okolní země, při jedné akci došlo na přímý střet s smrtijedy a jeho zbrklé jednání stálo několik bystrozorů život, je záhadou jakým způsobem to přežil ale z ministerstva ho vyhodili. Na pár let se odebral do ústranní, dál cestoval po světě a začal se věnovat chovu kouzelných tvorů, jeho sbírka momentálně obsahuje přes tisíce možných exemplářů, když se do Ameriky vrátil začlo jej vyšetřovat místní ministerstvo a proto z obav nad budoucností v Americe kde byl chov kouzelných tvorů zakázán musel dá se říct na poslední chvíly zmizet ze země. V Británii měli pro jeho zálibu větší pochopení né že by asi uplně věděli co všechno " doma " chová ale každý má nějaká tajemství on jich má trochu víc ale to je jen mezi ním a ředitelem z Bradavic, u kterého vyhledal pomoc. Když se příhodně uvolnilo místo na zdejší škole chvíli nad tím váhal ale je to dobrá možnost využít ho jako krytí a leč to veřejně nepřizná i možnost naučit mladší generaci kouzelníku koexistovat s kouzelnými tvory.

CDavis - Bethany Mabel Stapleton

Středa v 21:19 Postavy

Nick: CDavis
Jméno: Bethany Mabel Stapleton
Věk: 29 let
Profese: Profesor, Studium mudlů + kurzy přemisťování
Hůlka: Cypryšové dřevo, jádro z žíně jednorožce, 10 1/4", obsidiánová rukojeť

O postavě :
Má dobrodružnou povahu, je přátelská, obětavá, spravedlivá a vystupování má solidní. Někdy je trochu staromódní. Kdysi jí pan Ollivander řekl : "Cypryšová hůlka je pro ty, kteří se nebojí čelit stínům v myslích svých i ostatních." Od chvíle kdy se vrátila do Bradavic je šťastná a velmi spokojená. Ve škole patří k oblíbeným učitelům, protože má stejný odpor k testům jako její žáci. Kdo jí nezná, řekl by že nemá žádné záporné vlastnosti, ale i těch je víc než dost. Svůj volný čas tráví v Prasinkách, zejména v Medovém ráji a U Prasečí hlavy. Její nejmilejší roční období je zima. Nikdy neochutnala čokoládovou žabičku, protože jí vždycky vyskočí z ruky. Během svého cestování se k ní upnul Rarach z Cornwallu a nemůže se ho zbavit. Bydlí v jejím kabinetu a působí nepříjemnosti každému kdo tam vstoupí.
Bethany je jediné dítě rodičů Stapletonových. Pochází z velmi staré kouzelnické rodiny, která se již po několik staletí těší velké úctě. Oba rodiče pracovali na Ministerstvu kouzel, její otec Flannagan Stapleton byl bystrozor, který chránil zákon velmi usilovně a patřil k nejlepším lovcům černokněžníků. Zemřel když Beth nastoupila ve dvanácti letech do druhého ročníku Bradavické školy čar a kouzel. Její matka Sorcha, absolventka Salemské dívčí školy pracuje v kanceláři Komise pro vymýšlení mudlovsky přijatelných výmluv. Stále žije v Godrikově dolu v domě po prarodičích zesnulého manžela. Za celá školní léta Bethany získala mnoho úspěchů, týdenník "Mladý čaroděj" jí nazval nejlepším střelcem třetího a čtvrtého ročníku, byla prefekt i primus Nebelvírské koleje, úspěšně dostudovala bradavickou školu a jako talentovaný člověk s mnoha zájmy nevěděla co se sebou. Chvíli hrála ve famfrpálovém týmu Applebyské šípy, pracovala na ministerstvu v odboru pro kouzelnou přepravu, v úřadu pro absurdní patenty, několik let cestovala po světě a učila se od druidů a čarodějů, které potkávala. Napsala o nich knihu "Setkání a poznání neznámých čarodějů a čarodějek" která byla stejně uznávána jako neuznávána. Na cestách se zamilovala do mladého kouzelníka, který byl nadanější než lidé jaké doposud poznala. Později se dozvěděla, že jsou jeho srdce a úmysly černé jako uhel. Odešla od něj a odstěhovala se do Londýna, kde chvíli působila jako knihovnice v Příčné ulici. Nakonec se rozhodla, že bude nejlepší, když se vrátí na místo, které měla a má ze všeho nejraději. Ačkoliv si myslela, že nastoupí na pozici učitele OPČM, profesor Brumbál jí přemluvil aby učila Studium mudlů, s nevolí souhlasila, protože o mudlech a o jejich světě toho věděla víc než dost. V Bradavicích spokojeně učí již několik let. Vede kurz přemisťování pro plnoleté studenty. Je registrovaný zvěromág a jejím patronem je sibiřský vlk.Atrum-Lilium - Eliphias Bashevis Grábel

Středa v 20:54 Postavy
Nick: Atrum-Lilium
Jméno: Eliphias Bashevis Grábel
Věk: 50
Profese: knihkupec, sídlem na Obrtlé ulici
Hůlka: dřevo trnka, jádro blána z dračího srdce

O postavě: Pan Grábel je stárnoucí kulhající knihkupec a jako správný londýnský černokněžník bydlí na Obrtlé ulici. V jeho obchodě naleznete literaturu, k jaké se v Krucáncích a Kaňourech na Příčné obvykle nedostanete. Bydlí v domě v patře nad svým obchodem. Sousedí a přátelí se s Borginem.
Pan Grábel je spíše konzervativní kouzelník ze staré školy. Vystudoval ve Zmijozelu., kde chodil do ročníku společně se strýcem Thomase Pendragona. Miluje čaj a sušenky a nesnáší děti a kohokoliv kdo sahá na jeho knihy bez úmyslu za ně dobře zaplatit. Případné smrtijedství se mu nikdy neprokázalo.
V současné době žije sám jen se svým mluvícím havranem Vergilem.

Tamika-chan - Melanie Morcinek

Středa v 13:30 Postavy

Nick: Tamika-chan
Jméno: Melanie Morcinek
Věk: 18 let
Profese: Student, Zmijozel
Hůlka: Hlohové dřevo, jádro: žíně jednorožce, velikost: 10"

O postavě: Melanie, původem z Ruska, se zdá být na první pohled poměrně namyšlená dívka, která je hrdá na svůj původ. Ovšem, pokud ji lépe poznáte, dozvíte se, že je docela přátelská a vždy ochotna pomoct svým přátelům. Obvykle se na veřejnosti mezi lidmi chová zcela seriózně, skoro až vznešeně ale za zavřenými dveřmi střílí svůj sarkastický humor po všech okolo. Její původní barva vlasů je blond ale barví se na tmavou. Tvrdí, že nechce vypadat pro okolí jako hloupá blondýna. Má své tajemství, které však nikomu prozatím nesdělila. Do Bradavic přišla díky tomu, že její otec s matkou bojovali ve válce a do Ruska se už nevrátili.

Aki-kun - Alfred Blackhill

10. listopadu 2018 v 21:56 Postavy
Nick: Aki-kun
Jméno: Alfred Blackhill
Věk: 41 let
Profese: Profesor Obrany proti černé magii
Hůlka: Eben, 12 palců, vlas víly

O postavě: Měří zhruba 190 centimetrů s atleticky stavěnou postavou, na které jdou jednoznačně poznat roky fyzicky náročné práce. Nějakého toho svalu si všimnete už na první pohled, ale žádný bodybuilder rozhodně není, ačkoli tělo má pevné. Podaří-li se vám ho zastihnout bez trika, místo vypracovaného břišního svalstva najdete zhruba deseticentimetrovou jizvu na pravé lopatce.
Pyšní se hustými hnědými vlasy, které se občas ani neobtěžuje učesat, takže díky své délce občas zavázejí v pohledu sytě modrým očím. Jen pár vyvolených ho kdy vidělo oholeného, typickou součástí jeho vzhledu jsou tedy husté fousy, ze kterých na bradě vykukuje několik šedivých štětinek.
Narodil se v Brightonu do rodiny mudlovského muže a čarodějky. Narodil se jako jednovaječné dvojče, takže ho životem vždy provázel bratr (o dvě vteřiny mladší, jak mu rád předhazoval), který rodičům nedával zabrat o nic méně, než Alfie. Odjakživa byl živé dítě a jen se naučil chodit, znamenalo to pohromu nejen pro rodiče. Samozřejmě, rodina si ho pořádně užila jen do doby, než přišel dopis. Pouze jeden. Jeho dvojče neprojevilo magický talent a tak cestu do Bradavic podstoupil pouze on.
V Bradavicích byl zařazen do Nebelvíru, kde se projevil jako absolutně typický zástupce koleje. Zapadl až příliš rychle a v očích profesorů se brzy stal známým jménem. Ve čtvrtém ročníku se přidal do famfrpálového týmu na místo odrážeče, načež o dva roky později zaujal pozici kapitána družstva. Jeho cesta školními lety byla trnitá - dobré známky mu vysloužil spíš um mrkat na chytré dívky a karta typického školního bad boye. Zatímco vynikal v praxi, teorie byla vždy mimo jeho svět. Přesto se však dokázal překonat a OVCE složil s výsledky dost dobrými na to, aby se mohl přidat k bystrozorům. Později byl dokonce dost úspěšný na to, aby se stal zvěromágem měnícím se v černého německého ovčáka.
Po patřičném zaučení se začal věnovat své práci, kde se seznámil s Emily Westmillovou, kterou si ve svých třiadvaceti letech rozhodl vzít za manželku. O další dva roky později se mladým manželům stal nejkrásnější omyl, který si dokážete představit. Tento omyl pojmenovali Rose.
Po vypuknutí války se spolu s manželkou přidal k boji proti Tomu, jehož jméno nesmíme vyslovit. Pro dobro své dcery, ačkoli útoky na mudlovské komunity nebyly vyjímkou, ukryli Rose na pobřeží irského ostrůvku Inisheer, kde byla v péči Ashtona, jeho bratra, který zde žil s manželkou a dětmi. Napříč nelibosti ministerstva vůči Fénixově řádu, kam spolu s Emily patřil, bylo jistě nejbezpečnější, aby dcera vyrůstala mimo kouzelnický svět. Z očí všem, kterým by se nemusela líbit dcera mudlovské šmejdky.
Rose pravidelně navštěvovali kdykoli to bylo možné, což se roku 1973 vymstilo právě jeho manželce. Jako členka řádu byla na očích smrtijedů více, než by kdokoli chtěl, což vedlo k neštěstí, které připravilo o život Ashtona i jeho manželku. Emily byla sledována skupinou smrtijedů, kteří povraždili bratra i s rodinou. Emily útočníky zdržela jen dostatečně dlouho na to, aby se Rose dostala k přenášedlu, které jí rodiče nechali schované pro případ nouze. Stará bota osmileté děvče přenesla do hlavního štábu Řádu jen proto, aby zastihla tatínka, který nemohl maminku doprovodit kvůli schůzi. Po okamžitém přemístění na místo nenašel nic víc, než těla bratra a jeho rodiny. Po Emily se slehla zem na celé dva roky, než ji našli na ulici mudlovského Londýna. Jeho manželka nebyla ničím jiným, než schránkou. Nepoznávala manžela, dceru, přátele. Ať už se stalo cokoli, sadismus stoupenců pána zla z ní udělal prázdnou schránku křičící nad kterýmkoli hlasitým zvukem. Svůj poslední rok dožila v Nemocnici u Svatého Munga.
Zbytek války proběhl bez dalších ztrát. V tom, aby skončil jako manželka mu bránil snad jenom pohled na dceru, která neměla zrovna spokojené dětství. I během války se pokoušel Rose udělat hezké dětství, ale těžko říct, zda byl úspěšný, nebo zda vůbec mohl kdy být úspěšný.
Před koncem války, byl Brumbálem oslovený nabídkou profesora Obrany proti černé magii. O místo se zajímal od doby, kdy Rose nastoupila do školy, no povinnost vůči Řádu byla příliš zatěžující a Brumbál vždy odmítl. Tento rok však mohl konečně místo zastoupit.

Kozlov001 - Frederick Bones

10. listopadu 2018 v 16:10 Postavy

Nick: Kozlov001
Jméno: Frederick Bones
Věk: 16
Profese: Student, Mrzimor
Hůlka: Cedrové dřevo, 10¼" / 26,04 cm, blána z dračího srdce

O postavě: Pochází ze Skotska ze smíšené rodiny, nejmladší syn ze tří sourozenců. Jeho Sestra pracuje ve Francii u Gringotových. Jeho nejstarší sourozenec, bratr se za války přidal ke smrtijedům a teď je v Azkabanu. Vždy měl svého bratra za velký vzor, ale už ne víc. Má za cíl stát se bystrozorem. Miluje famfrpál i když jemu nikdy nešel.

Rest-In-Peace - Ferio De Nair

6. listopadu 2018 v 12:13 Postavy
Nick: Rest-In-Peace
Jméno: Ferio De Nair
Věk: 20
Profese: Student, Zmijozel
Hůlka: Hůlka byla vyrobená z Oskoruše v jádru hůlky je blána z srdce hydry 13½ palce dlouhá.

O postavě:
Atletický typ vyniká zejména fyzickými schopnostmi hrubou silou a obratností, má velké nadání pro alchymii a přípravu lektvarů a zálibu v hůlkách.
V magii obecně má veliké mezery především v základech které úplně vynechal neměl žádnou výuku takže ačkoliv má rozsáhlý repertoár bojových a obraných kouzel v dalších oblastech je na úrovni prvního stupně.
Není zrovna přátelský ale za to je velice vnímavý a vynalézavý takže se dokáže dobře přetvařovat a zachovat apatii i v krajních mezích, je sarkastický když na to přijde a jak tomu bylo vždy učeno v čistokrevných rodinnách o mudlech smýšlí jako o zvířatech nic víc ale to je především zásluhou místa kde vyrostl né jeho osobní preference.Je sice odvážný a existuje už jen málo věcí na světě které by ho mohly rozrušit ale to výjmaje hadů které opravdu nemá rád.
(Hlasový záznam z výslechové místnost č. 1006 MK. rok 1983 Záznam začíná klapnutím mikrofonu v něm se ozve hrubším tónem mužský hlas)

*Budete podroben výslechu za dobrovolného požití Veritaserum chci abyste do záznamu uvedl své jméno a důvod vašeho zadržení*
*Jmenuji se Ferio De Nair, ten čaj to bylo Veritaserum? To ti Vaši poskoci mě přepadly v krčmě zvláštní místo pro skupinu bystrozorů*
( Přeruší ho až rána od prásknutí do stolu a řev vyšetřovatel který zrovna nezní že tohle bylo to co chtěl slyšet )
*Neutahujte si ze mě ! Víme kdo jste i o Vaší rodině. Otec byl před dvěma týdny zadržen a společně s několika dalšímy smrtijedy odvezen do azkabanu k tomu mi nemáte co říct ?*
*Škoda bystrozora ? Určitě pro ministerstvo znamenal hodně ? Nebyl jsem tam nevím co se stalo ale četl jsem noviny nemůžu říct že bych cítil zášť vůči ministerstvu za to že ste ho chytily to ale stále neznamená že já patřím k nim*
*Tak jak mi vysvětlíte že jste byl krátce po útocích zadržen v příčné ulici? Jen tak náhodou se příčnou ulicí procházel neregistrovaný zletilý kouzelník s tak pochybnou minulostí chcete abychom věřili že je tohle vše jen náhoda ?!*
*Neprocházel jsem se byl jsem přepaden....*
(v hlase se zdál byť jen nepatrný náznak pousmátí které přeruší další rána do stolu)
*Pokud odmítate mluvit budete odsouzen a odvezen do Azkabanu, řekněte všechno kam mají namířeno? Jaký mají další plán ? Kdo za tím stojí tak mluvte sakra !*
*No dobře jasně nejdřív bych Vám měl říct o dědečkovi ten tu hraje největší roli Rodderick De Nair z těch pár společných chvil a vzpomínek co na něj mám to byl jeden z nejlaskavějších kouzelníků které jsem poznal, vlastně jedinej takovej kterého jsem poznal. Vím že hned po dokončení kouzelnického vzdělání studoval u několika významných výrobců hůlek a stal se slavný v zámoří. Otec který měl převzít jeho dílo o to ale nestál chtěl být dobrodruh a tak mu jeho děd vyrobil hůlku s kterou to vše měl dokázat, hůlka která byla prvotřídní jedna z nejlepších které kdy vyrobil vzbudila zájem i u samotného Pána zla který otce svedl na zcestí. Hned po dokončení studia začal otec jako smrtijed jednat v jeho jménu společně s několika smrtijedy stopoval kouzelníky a čarodějky po celém světě a ty které nesvedly na scestí zabili, tady potkal i mou matku a v téhle době jsem se narodil. Proč si mě nechaly to nevím a z pohledu dítěte jsem dost věcí nikdy nechápal nikde sme nezůstávaly moc dlouho a všichni otcovy kamarádi se ke mě chovali, no jako k dítěti nevěděl sem co nebo kam chodí dlouho do noci jsem čekal než se vrátí někdy přicházeli domů až pozdě k ránu zraněni někdy se jich vrátilo míň ale nikdo o tom nemluvil, bylo mi osum let když jsem ho střetnul prvně, nemůžu říct že bych měl strach v té době už jsem viděl dost věcí ale Voldemort to je..jako postavit se tváří tvář smrti došlo mi že to nebyla věrnost co je drží všechny pohromadě pak ale matka onemocněla. Otec mě a matku nechal u mého děda tam jsem vyrůstal měl jsem ho rád staral se o mě dost mě toho naučil. Zámek někde v jížním pobřeží uprostřed oceanu pěkné místo ale už je nejspíš dávno pohřbené nebylo tam moc co dělat četl jsem hodně knih o nemocech a lektvarech hodně jsem četl o různých kletbách abych pomohl nemoc matky vyléčit, sedum let než umřela no nebyla to nemoc ale kletba. Když zemřela otec se vrátil tentokrát společně s smrtijedy a já se musel dívat jak Voldemort mučí dědečka kletbou Cruciatus, chtěl hůlku mocnější než má která by neměla srovnání děd souhlasil že jí vyrobí ale i kdyby takovou hůlku vyrobit dokázal problém je že nikdo nemůže obejít nejzákladnější pravidlo, byla to k pos***í ( vypípnuté slovo ) nepříjemná situace když hůlka kterou vyrobil místo voldemorta přijmula mě kdyby k tomu nědělali i stupidní obřad myslím že by to nebylo tak ponižující ale voldemord dědečka zabil zvláštní že mě nechal žít ale asi za to může otec nemyslím si že by mu vadilo kdyby mě zabil taky ale nebylo by to vhodné nevím? Každopadně mě vzali sebou a znova jsem byl v tom kole pomáhal jsem to ano bál se že když nebudu užitečný zabijí mě dělal jsem lektvary hlídal jsem poslouchal co kdo říká dělá ale nikdy jsem nikoho nezabil nikomu neublížil. Poslední jejich útok na Longbottomovi který zřejmě nevyšel uplně podle plánu mi dovolil utéct a teď ? Teď tu sedím a místo úťěku si tu vyprávím s tlusťochem v saku.
( Záznam tady prásknutím mikrofónu končí )

*Bylo tlusťoch moc? Jasně že mě zavřeli, i bez důkazů k čemu soud bylo to jasné. Po pár týdnech v cele kdy se mě snažili donutit k přiznání a už jsem v další týden ani nedoufal,přišel mě navštívit někdo nový vážně jsem čekal spíš kněze ale kouzelník? Ten muž s plnovousem přípomíná spíš cvokaře myslím si že i tak vypadal, představil se jako Albus Brumbál *

TheSacrifice - Ignácius Grimstone

4. listopadu 2018 v 14:07 Postavy
Nick: TheSacrifice
Jméno: Ignácius Grimstone
Věk: 30 let
Profese: Profesor bylinkářství (suplování létání na koštěti)
Hůlka: Bezové dřevo, 33,5cm; pírko fénixe

O postavě: Rodina Grimstonů je známá šlechtická rodina ze Sedmihradska, která měla k magii vztah už od pradávna. Ani dítě, které se jim později narodilo, nebylo výjimkou. Byl to malý Ignácius, kterému došel dopis jako každému z jeho rodiny, aby se stal žákem v Bradavické škole. A tak se stalo. Ignácius exceloval, ovšem nechtěl skončit zpátky v Rumunsku, a tak se dopracoval k tomu stát se profesorem. Jeho rodina se kromě kouzelnictví také vyznačovala chovem dravých ptáků, a tak ho doprovázel věrný přítel Magma, která byla káně.
Ignácius je trošku komplikovanější povaha. Nepustí si k tělu jen tak někoho, kvůli špatným zkušenostem za svých školních let. Jen tak se k někomu nesvěří. Jaký doopravdy je, to je ovšem záhadou.

Ayala - Kayleena Stewart

4. listopadu 2018 v 14:03 Postavy
Nick: Ayala
Jméno: Kayleena Stewart
Věk: 17
Profese: Studentka, Nebelvír
Hůlka: Dřevo vinné révy, blána z dračího srdce, 11¾" dlouhá

O postavě: Kay pochází z čistokrevné rodiny, kdy je to jedináček, i přesto, že se rodiče snažili o sourozence - nepodařilo se. Všechnu lásku a něhu tedy měla pouze pro sebe, ale i přesto se cítila dost osamělá, jelikož vyrůstala sama, byť dostávala toliko věci a citů. Nepotřebovala to a nikdy skrz to neměla nos nahoru. Rodiče si původní mysleli, že se Kay bude učit u Krásnohůlek, ale ona o tom značně pochybovala a tajně si přála, aby přišel dopis z Bradavic, kdy nastal onen den, byla nejštastnější dívkou, jakou jen mohla být. Rodiče chvíli tuto skutečnost vstřebávali, ale když viděli ty hvězdičky zářící v jejích očích, tak bylo rozhodnuto. Jakmile došlo na rozzařování do kolejí, tak Moudrý klobouk malou Kay poslal do Nebelvíru, kde první dny začaly utíkat neskutečně rychle a velmi dobře do koleje zapadla mezi ostatní. Během války, i když rodiče tak trochu prosili Kay, aby se vrátila domů, tak většinu času strávila ve škole, a to převážně ve knihovně či v hudebně. Je to vášnivá hudebnice a v Bradavicích se ji dokonce podařilo dostat se do školního sboru a je na to patřičně hrdá. Jejím nejmilejším předmětem jsou Dějiny čar a kouzel a přeměňování.