Aki-kun - Alfred Blackhill

10. listopadu 2018 v 21:56 |  Postavy
Nick: Aki-kun
Jméno: Alfred Blackhill
Věk: 41 let
Profese: Profesor Obrany proti černé magii
Hůlka: Eben, 12 palců, vlas víly

O postavě: Měří zhruba 190 centimetrů s atleticky stavěnou postavou, na které jdou jednoznačně poznat roky fyzicky náročné práce. Nějakého toho svalu si všimnete už na první pohled, ale žádný bodybuilder rozhodně není, ačkoli tělo má pevné. Podaří-li se vám ho zastihnout bez trika, místo vypracovaného břišního svalstva najdete zhruba deseticentimetrovou jizvu na pravé lopatce.
Pyšní se hustými hnědými vlasy, které se občas ani neobtěžuje učesat, takže díky své délce občas zavázejí v pohledu sytě modrým očím. Jen pár vyvolených ho kdy vidělo oholeného, typickou součástí jeho vzhledu jsou tedy husté fousy, ze kterých na bradě vykukuje několik šedivých štětinek.
Narodil se v Brightonu do rodiny mudlovského muže a čarodějky. Narodil se jako jednovaječné dvojče, takže ho životem vždy provázel bratr (o dvě vteřiny mladší, jak mu rád předhazoval), který rodičům nedával zabrat o nic méně, než Alfie. Odjakživa byl živé dítě a jen se naučil chodit, znamenalo to pohromu nejen pro rodiče. Samozřejmě, rodina si ho pořádně užila jen do doby, než přišel dopis. Pouze jeden. Jeho dvojče neprojevilo magický talent a tak cestu do Bradavic podstoupil pouze on.
V Bradavicích byl zařazen do Nebelvíru, kde se projevil jako absolutně typický zástupce koleje. Zapadl až příliš rychle a v očích profesorů se brzy stal známým jménem. Ve čtvrtém ročníku se přidal do famfrpálového týmu na místo odrážeče, načež o dva roky později zaujal pozici kapitána družstva. Jeho cesta školními lety byla trnitá - dobré známky mu vysloužil spíš um mrkat na chytré dívky a karta typického školního bad boye. Zatímco vynikal v praxi, teorie byla vždy mimo jeho svět. Přesto se však dokázal překonat a OVCE složil s výsledky dost dobrými na to, aby se mohl přidat k bystrozorům. Později byl dokonce dost úspěšný na to, aby se stal zvěromágem měnícím se v černého německého ovčáka.
Po patřičném zaučení se začal věnovat své práci, kde se seznámil s Emily Westmillovou, kterou si ve svých třiadvaceti letech rozhodl vzít za manželku. O další dva roky později se mladým manželům stal nejkrásnější omyl, který si dokážete představit. Tento omyl pojmenovali Rose.
Po vypuknutí války se spolu s manželkou přidal k boji proti Tomu, jehož jméno nesmíme vyslovit. Pro dobro své dcery, ačkoli útoky na mudlovské komunity nebyly vyjímkou, ukryli Rose na pobřeží irského ostrůvku Inisheer, kde byla v péči Ashtona, jeho bratra, který zde žil s manželkou a dětmi. Napříč nelibosti ministerstva vůči Fénixově řádu, kam spolu s Emily patřil, bylo jistě nejbezpečnější, aby dcera vyrůstala mimo kouzelnický svět. Z očí všem, kterým by se nemusela líbit dcera mudlovské šmejdky.
Rose pravidelně navštěvovali kdykoli to bylo možné, což se roku 1973 vymstilo právě jeho manželce. Jako členka řádu byla na očích smrtijedů více, než by kdokoli chtěl, což vedlo k neštěstí, které připravilo o život Ashtona i jeho manželku. Emily byla sledována skupinou smrtijedů, kteří povraždili bratra i s rodinou. Emily útočníky zdržela jen dostatečně dlouho na to, aby se Rose dostala k přenášedlu, které jí rodiče nechali schované pro případ nouze. Stará bota osmileté děvče přenesla do hlavního štábu Řádu jen proto, aby zastihla tatínka, který nemohl maminku doprovodit kvůli schůzi. Po okamžitém přemístění na místo nenašel nic víc, než těla bratra a jeho rodiny. Po Emily se slehla zem na celé dva roky, než ji našli na ulici mudlovského Londýna. Jeho manželka nebyla ničím jiným, než schránkou. Nepoznávala manžela, dceru, přátele. Ať už se stalo cokoli, sadismus stoupenců pána zla z ní udělal prázdnou schránku křičící nad kterýmkoli hlasitým zvukem. Svůj poslední rok dožila v Nemocnici u Svatého Munga.
Zbytek války proběhl bez dalších ztrát. V tom, aby skončil jako manželka mu bránil snad jenom pohled na dceru, která neměla zrovna spokojené dětství. I během války se pokoušel Rose udělat hezké dětství, ale těžko říct, zda byl úspěšný, nebo zda vůbec mohl kdy být úspěšný.
Před koncem války, byl Brumbálem oslovený nabídkou profesora Obrany proti černé magii. O místo se zajímal od doby, kdy Rose nastoupila do školy, no povinnost vůči Řádu byla příliš zatěžující a Brumbál vždy odmítl. Tento rok však mohl konečně místo zastoupit.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama